1. Ana Sayfa
  2. Sözleşmeli Personel Alımı

2022 KPSS İlk Atama Haberi Geldi! Sağlık Bakanlığı 17 Personel Alımı Yapacak!


Sağlık Bakanlığı 17 Personel Alımı Yapacak!
Sağlık Bakanlığı 17 Personel Alımı Yapacak!

Sağlık Bakanlığı 17 Personel Alımı

Kamuya 2022 KPSS puanıyla memur alımı yapılacak. 21 Ekim 2022 tarihinde açıklanan 2022 KPSS puanı ile ilk atama haberi geldi. Sağlık Bakanlığı 17 personel alımı ilanı için müjdeyi Resmi Gazete’de duyurdu. 2022 lisans puanıyla memur alımı gerçekleştirilecek. İşte Sağlık Bakanlığı 17 personel alımı başvuru detayları…

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde sözlü ve uygulamalı mülakat sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 17 (on
yedi) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.

KPSS ve YDS Şartı

2020, 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile 2017 yılından itibaren (2017 yılı dahil) yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 (beş) katı aday, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından 28/11/2022 – 02/12/2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı mülakata çağrılacaktır.

KPSSP3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 (yetmiş), İngilizce dilinde yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir. Mülakat sonucunda oluşacak başarı sırasına göre sözleşmeli bilişim personeli istihdam edilecektir.

Mezuniyet Şartı

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı bulunmaktadır.

Adaylar yukarıdaki bölümler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları da yeterlidir.

Başvuru Tarihleri

Adaylar, başvurularını 24/10/2022 – 11/11/2022 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Sağlık Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup duyuruda belirtilen süre içinde şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sağlık Bakanlığı 17 Personel Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap