Askeri Personel AlımıKamu Personel Alımı

MSB En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Yapacak!

MSB En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Yapacak!
MSB En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Yapacak!

MSB En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alımı

Milli Savunma Bakanlığı – MSB sözleşmeli er alımı ilanı yayımladı. Bakanlıklara kamu personeli alım ilanları yayınlanmaya devam ederken, Milli Savunma Bakanlığı en az ilkokul mezunu olmak şartıyla sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu.

Kimler başvuru yapabilir ? 

  • T.C vatandaşı olan
  • En az ilkokul mezunu olan
  • Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olanlar
  • Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olanlar başvuru yapabilir.
  • Kamu Haklarından mahrum olmayan
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmayan
  • Terör örgütü üyeliği olmayan
  • Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak
  • Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,
  •  Boy ve Kilo ölçüm tablosuna uygun olan kişiler başvurularını yapabilirler.

En az ilkokul mezunu şartı 

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er alımı için başvuru yapacak adayların en az ilkokul mezunu olmaları şartı aranıyor.

Başvuru şekli ve zamanı 

Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1) belirtilen esaslar dâhilinde çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir. İnternet ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.
Alımlar Bakanlığın yapacağı sınav ile olacak

Başvurusu kabul edilen adayların sınavları internette yayımlanacak tarihte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA’da veya sonradan duyuru yapılacak sınav merkezinde icra edilecektir. Alım süresince her türlü duyuru ve bilgilendirme https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.

Başvuru adresi : https://personeltemin.msb.gov.tr/#/Basvuru/Bilgilerim

Milli Savunma Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu