Haberler

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Açıklandı Mı?

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Açıklandı Mı? Geçtiğimiz kasım ayı içerisinde yapılan KPSS Ortaöğretim açıklandı mı? KPSS Ortaöğretim sınavıyla beraber lise mezunu adaylar memur olma şansına sahip olabiliyorlar.

Yaşanılan koronavirüs pandemisi sebebiyle ÖSYM takviminde yer alan pek çok sınav ertelendi. ÖSYM’nin iş yükü azaldığından ötürü KPSS ortaöğretim sınav sonuçlarının da erken açıklanması mevzu bahis oldu. ÖSYM tarafından KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı mı?

KPSS Ortaöğretim sınavı, devlet memuru olmak için düzenlenen lise mezunlarının girdiği ÖSYM tarafından düzenlenen bir sınavdır. Lise mezunu öğrenciler belirli şartları taşıyıp bu sınava girerek gereken puanı aldığınızda memur olarak devlet kadrosuna yerleşebilirsiniz.

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KPSS Ortaöğretim sınavı normal şartlarda 24 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak. Sonuçlar açıklandığı an ÖSYM’nin sonuç açıklama platformu olan https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebilmektedir. Sınav sonucunuzu öğrenmek için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranız ile belirlenen ÖSYM Aday şifrenizi sisteme girmeniz gerekmektedir.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu