İş Bilgileri

Otomotiv Mühendisi Nedir? Otomotiv Mühendisi Nasıl Olunur?

Otomotiv Mühendisi Nedir? Otomotiv Mühendisi Nasıl Olunur? Mühendislik meslekleri arasında son zamanların en dikkat çeken bölümlerinden biri olan otomotiv mühendisliği merak edilen meslekler arasındadır. Özellikle iyi kariyere sahip olması ve bununla beraber arabalara ilgi duyan kişiler için önemli bir meslektir. Peki, Otomotiv Mühendisi Nedir? Otomotiv Mühendisi Nasıl Olunur?

Üretim aşamasında görev alan bir meslek olmasıyla beraber otomotiv mühendisliği, son zamanların en popüler meslekleri içerisinde yer alır. Bu mesleği yapabilmek için belirli şartları karşılamak gerekir.

Otomotiv Mühendisi Nedir?

Kamyon veya otobüs ve otomobil gibi pek çok aracın üretimi ve tasarım aşamasında görev yapan kişilere otomotiv mühendisi denir. Elbette görevleri yalnızca bununla sınırlı değil. Pek çok değişik mühendislik bilgilerine sahip olan otomobil mühendisleri bilgilerini araçlar üzerinde değerlendirirler.

Otomotiv Mühendisi Nasıl Olunur?

Otomotiv mühendisliği görevini yapmak ve otomotiv mühendisi olmak için 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamak gerekir. Üniversitelerin Mühendislik bölümünde bulunan otomotiv mühendisliği daha çok mesleki eğitim üzerinde bulunmaktadır. Ulaşım tekniği, raylı taşıtlar, taşıt tekniği ya da modelleme ile bir çok ders içeriğini gören otomotiv mühendisi olmak için pratik ve teorik üzerinden eğitim verilir.

Otomotiv Mühendisi Maaşları

Stajyer olarak işe başlayan otomotiv mühendisi maaşları 1000 TL ile 1300 TL arasında olurken, yeni mezun otomotiv mühendisi maaşları 2500 TL ile 3000 TL arasında, 3 yıl tecrübeli otomotiv mühendisi maaşları 3000 TL ile 5000 TL arasında, 3 yıl ve üzeri tecrübeli otomotiv mühendisi maaşları 5000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu