İşçi AlımıKamu Personel Alımı

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanı

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı Yapacak

T.C. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü

DARPHANE VE DAMGA MATBAASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE 4857 SAYILI İŞ KANUNUNA TABİ İŞÇİ ALIMI İLANI

AÇIKLAMALAR

1. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’da, Dikilitaş Mahallesi Yenidoğan Sokak No:55 Beşiktaş ve Orhantepe Mah. Tekel Cad. No:6 Cevizli Kartal adreslerinde bulunan işyerlerinde istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ile bu Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 9 meslek için 47 kamu işçisi alımı yapılacaktır.

2. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde Vasıflı ve Vasıfsız işçi kadrolarına yerleşen adaylar 2 ay deneme süreli olarak yasal asgari ücretle göreve başlatılacaktır.

3. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

4. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, İŞKUR tarafından bildirilen ve talep şartlarına uygun açık iş sayısının (ilan edilen kadro sayısı) 4 katı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday arasından Genel Müdürlük tarafından gerçekleştirilecek sözlü (mülakat) sınav ile belirlenecektir.

5. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

6. Yerleştirme işlemi yapılan ve ataması yapılanlardan, 30 gün içerisinde göreve başlamayanlar (doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç) ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların ya da göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

7. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen “işe göndermede öncelikli olanlar” ibaresindeki hüküm mezkûr yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

ALIM YAPILACAK MESLEKLER VE BAŞVURU ŞARTLARI

Yönetmelik kapsamında KPSS’ye Tabi Alımlar

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 1 Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 2 Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 3 Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 4

Yönetmelik Kapsamında Kuraya Tabi Alımlar

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 5 Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 6 Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 7 Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 8 Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 9 Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 10 Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 11 Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanları 12

KURA TARİHİ VE YERİ

Kuraya tabi pozisyonlar için İŞ-KUR tarafından bildirilen nihai listede yer alan adaylar arasından 22.05.2020 tarihinde saat 14.30’da Dikilitaş Mahallesi Yenidoğan Sok. No 55 34349 Beşiktaş İSTANBUL adresinde bulunan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde kura çekimi yapılacaktır. Kura çekim tarihi, saati veya yerinde değişiklik olduğu durumunda Genel Müdürlüğümüzün https://darphane.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır.

İlanen duyurulur.

Son Başvuru Tarihi: 15.05.2020

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 47 İşçi Personel Alımı İlanlarına başvuru yapmak için link:

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

( LİNKİ KOPYALAYIN VE TARAYICINIZIN ARAMA ÇUBUĞUNA YAPIŞTIRIN )

Açılan İŞKUR internet sayfasında İşyeri Ünvanı alanına ” DARPHANE VE DAMGA MATBAASI ” yazarak arama yapınız.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu