MEB 15 Bin Temizlik ve Güvenlik Görevlisi TYP Alımı Olacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
MEB 15 Bin Temizlik ve Güvenlik Görevlisi TYP Alımı Olacak!
MEB 15 Bin Temizlik ve Güvenlik Görevlisi TYP Alımı Olacak!

MEB 15 Bin Temizlik ve Güvenlik Görevlisi TYP Alımı

MEB TYP alımı olacak. 2022-2023 eğitim öğretim sezonunun açılmasına sayılı günler kala okullardaki güvenlik ve temizlik hizmetlerinin devamlılığını sağlayacak TYP çalışanı alımı yapılacağı belirtildi. Peki 15 BİN TYP Alımı hangi şehirlerde olacak? MEB TYP temizlik personeli alımı başvuru şartları neler? MEB TYP güvenlik görevlisi alımı detayları burada.

MEB her yıl olduğu gibi bu yılda TYP çalışanı alımı yapacak. Okullara 15 bin TYP çalışanı alınması beklenmektedir. TYP çalışanı alımı iki kadroda olacak. Güvenlik görevlisi ile temizlik personeli alımı 81 ilde gerçekleştirilecek. Alım yapılacak sayının 15 bin civarı olacağı beklenmektedir.

Yeni eğitim öğretim döneminde okulların 12 Eylül 2022 tarihi ile açılacak olması sebebi ile ilanların bu hafta içerisinde yayımlanmaya başlaması kuvvetli ihtimaldir.

 

 

MEB TYP Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kuruma kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

MEB TYP alımı başvurularını başlattığında tüm duyurular, TYP ilan numaları, başvuru detayları O İş Bu İş sitemizde yer alacaktır. Adaylar öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresinden başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!