1. Ana Sayfa
  2. İşçi Alımı

MEB 15 Bin Temizlik ve Güvenlik Görevlisi TYP Alımı Olacak!


+ - 0
MEB 15 Bin Temizlik ve Güvenlik Görevlisi TYP Alımı Olacak!
MEB 15 Bin Temizlik ve Güvenlik Görevlisi TYP Alımı Olacak!

MEB 15 Bin Temizlik ve Güvenlik Görevlisi TYP Alımı

MEB TYP alımı olacak. 2022-2023 eğitim öğretim sezonunun açılmasına sayılı günler kala okullardaki güvenlik ve temizlik hizmetlerinin devamlılığını sağlayacak TYP çalışanı alımı yapılacağı belirtildi. Peki 15 BİN TYP Alımı hangi şehirlerde olacak? MEB TYP temizlik personeli alımı başvuru şartları neler? MEB TYP güvenlik görevlisi alımı detayları burada.

MEB her yıl olduğu gibi bu yılda TYP çalışanı alımı yapacak. Okullara 15 bin TYP çalışanı alınması beklenmektedir. TYP çalışanı alımı iki kadroda olacak. Güvenlik görevlisi ile temizlik personeli alımı 81 ilde gerçekleştirilecek. Alım yapılacak sayının 15 bin civarı olacağı beklenmektedir.

Yeni eğitim öğretim döneminde okulların 12 Eylül 2022 tarihi ile açılacak olması sebebi ile ilanların bu hafta içerisinde yayımlanmaya başlaması kuvvetli ihtimaldir.

 

 

MEB TYP Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kuruma kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

MEB TYP alımı başvurularını başlattığında tüm duyurular, TYP ilan numaları, başvuru detayları O İş Bu İş sitemizde yer alacaktır. Adaylar öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresinden başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler.

Yorum Yap