Sağlık Bakanlığı 1.468 Temizlik Görevlisi Alımı Yapacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Sağlık Bakanlığı 1.468 Temizlik Görevlisi Alımı Yapacak!
Sağlık Bakanlığı 1.468 Temizlik Görevlisi Alımı Yapacak!

Sağlık Bakanlığı 1.468 Temizlik Görevlisi Alımı

Sağlık Bakanlığı 1.468 temizlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı 26 Aralık 2022 tarihli ilan kapsamında İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi alımı gerçekleştirecektir. Sağlık Bakanlığı bin 468 temizlik görevlisi alımı yapacak. İŞKUR üzerinden 1.468 temizlik görevlisi alımı başvuruları ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı 1.468 temizlik görevlisi alımı başvuru şartları neler? Sağlık Bakanlığı 1468 sürekli işçi alımı başvuru tarihleri bu haberde.

1.468 Temizlik Görevlisi Alımı

4857 sayılı İş Kanunu’nun 30 uncu maddesi ve ilgili hükümleri ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 1.468 Eski Hükümlü/TMY statüsünde sürekli işçi alımı yapılacaktır.

Başvuru Genel Şartları

İlköğretim kurumlarının birinden (5 yıllık ilkokul mezunu ile 8 yıllık ilköğretim okulundan 6., 7. Ve 8. Sınıfı terk edenler de dahil) veya ortaöğretim kurumlarının birinden veya ön lisans programlarının birinden veya lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.
Özel Şartlar

Kamu kurum ve kuruluşlarına eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların işçi olarak alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmeliğin 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarına eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların işçi olarak alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmeliğin 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (ğ) bendinde tanımlandığı üzere terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların durumlarını sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri

Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 26/12/2022 – 30/12/2022 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır.
Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

Başvurular, ilgili mevzuat hükümlerine göre Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından
alınacaktır.

Adaylar, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyerine başvuru yapacaktır.

Sağlık Bakanlığı 1.468 Temizlik Görevlisi Alımı kılavuzu için tıklayın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!