Kamu Personel AlımıSözleşmeli Personel Alımı

AFAD Lise Mezunu 1749 Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

AFAD Lise Mezunu 1749 Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!
AFAD Lise Mezunu 1749 Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

AFAD Lise Mezunu 1749 Memur Alımı

AFAD Kasım ayı başında kendi bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görevlendirmek üzere toplamda 1749 Personel alımı için resmi gazete’de ilana çıkmıştı. Alım ilanın yayımlanmasıyla birlikte başlayan süreç şu anda adayların başvuru yapmasıyla devam ediyor.

Başvuru Ekranı Açıldı

Yayımlanan alım ilanında belirtilen pozisyonlarda istenen genel ve özel şartları sağlayan adaylar başvurularını 17- 27 Kasım 2021 tarihleri arasında online olarak isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden yapabilecekler.Bu ilanda belirtilen esaslara uygun olmayan, posta yolu veya şahsen müracaat şeklinde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar, başvuru şartlarını taşıdığı sadece bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuru yapabileceklerdir.Ayrıca müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

Arama ve Kurtarma Teknisyeni alımı Başvuru Ekranına Ulaşmak için https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=11d30da0-07f3-452c-aa9c-a9716fe57c4b sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Diğer pozisyonlarda alım Başvuru Ekranına Ulaşmak İçin https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=ae9abf1f-4dbc-4aa4-abe9-67ee26f20c5d sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kadro Dağılımı

AFAD Lise Mezunu 1749 Memur Alımında kadro dağılım aşağıdaki gibidir.

  • 1101 Arama ve Kurtarma Teknisyeni alımı,
  • 175 Büro personeli alımı,
  • 146 Mühendis alımı,
  • 61 Sosyal Çalışmacı alımı,
  • 5 Veteriner Hekim alımı,
  • 7 Teknisyen alımı,
  • 7 Diğer Sağlık Personeli alımı,
  • 3 Avukat alımı,
  • 61 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı
  • 183 Destek Personeli Alımı

Alımlar KPSS Taban Aranıyor Mu?

Sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alımı sınavına başvuranlarda 2020 KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94  puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranacak.

Kurum herhangi bir sınav yapacak mı?

AFAD tarafından başvuru yapan adaylar içerisinden KPSS puanına göre alım yapılacak sayının 5 katı kadar aday Sözlü ve Uygulamalı sınava çağrılacaktır. Bazı pozisyonlar için uygulamalı ve sözlü sınav yapılacakken , bazı pozisyonlar için sadece sözlü sınav yapılacak. Detaylar için aşağıdaki bağlantıya tıklayın

AFAD Lise Mezunu 1749 Memur Alımı İlanı Detayları İçin Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu