1. Ana Sayfa
  2. Kamu Personel Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 40 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 40 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 40 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 40 Uzman Yardımcısı Alımı

Aile Bakanlığı uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. ASHB 15 farklı branştan toplam 40 kamu personeli alımı yapacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 40 uzman yardımcısı alım süreci için kılavuz yayımlandı. Aile Bakanlığı 40 kamu personeli alımı için şartlar ve branş dağılımı belli oldu. İşte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 40 uzman yardımcısı alımı sürecine ilişkin bütün detaylar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ankara ilinde bulunan boş kadrolar için Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 9.dereceden 40 adet kadroya atama yapılmak üzere, aşağıda belirtilen öğrenim dallarından mezun adaylar arasından sözlü sınavla Aile ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcısı alınacaktır.

ASHB 40 Uzman Yardımcısı Alımı Kadro Dağılımı

ASHB 40 Uzman Yardımcısı Alımı Kadro Dağılımı

Yaş ve KPSS Şartı

Giriş (sözlü) sınavının açıldığı yılın Ocak ayının birinci günü (1 Ocak 2022) itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) aranan yaş şartıdır.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 2021 ve 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda puan türleri için belirlenen baraj puanını almış olmak ise sınav şartı kapsamında aranmaktadır.

YDS’den asgari (C) düzeyinde ya da dil yeterliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak, (Başvuru bitim tarihi itibariyle son 5 yıl geçerli) (YÖKDİL kabul edilmeyecektir.)

İlgili bölümlerin lisans düzeyinde eğitim veren Üniversite fakültelerinden mezun olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru Tarihleri

Adaylar başvurularını 07/11/2022-18/11/2022 tarihleri arasında e-Devlet Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 40 Uzman Yardımcısı Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap