Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 692 Personel Alımı Yapacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 692 Personel Alımı Yapacak!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 692 Personel Alımı Yapacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 692 Personel Alımı

Kamu kurumlarına memur ve sözleşmeli personel alımları devam ederken, kamuda işe girmek isteyenlere bir müjdeli haberde az önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan geldi. Mecliste yürütülen 2022 yılı bütçe görüşmelerinde konuşan Bakan Kurum, 2022 yılı içerisinden Bakanlık bünyesinde görevlendirmek üzere 50 su bilim mühendisi ile 642 sözleşmeli personel alınacağını duyurdu.

50 Bilim Mühendisi , 642 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

Bakanlığın bu yıl yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulunan Bakan Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde farklı şehirlerde görevlendirmek üzere 50 su bilim mühendisi ve 642 sözleşmeli personel olmak üzere, toplamda 692 sözleşmeli personel alımı yapılacağını sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz yıl 1675 personel hizmete başladı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Bakanlığının bütçesi üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularını cevaplayan Bakan Kurum, Bakanlık olarak geçtiğimiz yıl getirmiş olduğu yeni bir uygulama sayesinde gençlere yönelik önemli bir adım attıklarını, Bakanlıkta ve belediyelerde istihdam edilecek personelin yüzde 20’sinin yeni mezun olması şartını getirdiklerini, bu süreçte 1675 mimar, mühendis, şehir plancısı, iç mimar ve teknikerin hizmete başladığını aktardı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 692 Personel Alımı ilanı duyurusu yapıldığında detaylarıyla sitemizde yer alacaktır. Web uygulamamızı ve sitemizi takip ediniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu