ÇŞB 9 Büyükşehir 78 İl 422 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
ÇŞB 9 Büyükşehir 78 İl 422 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları!
ÇŞB 9 Büyükşehir 78 İl 422 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları!

ÇŞB 9 Büyükşehir 78 İl 422 Kamu Personeli Alımı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 422 personel alımı başvurusu yapacağını açıkladı. Kamu personeli alımı ilanı kapsamında başvurularda sona gelindi. ÇŞB 422 personel alımı başvuru şartları neler? İşte detaylar.

KPSS Şartı

Yayımlanan alım ilanına göre lisans mezunları için KPSS P3, ön lisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az 70 puana sahip olma şartı bulunuyor.

Bölüm Şartı

Çevre Mühendisi , İnşaat Mühendisi , Harita Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Jeoloji Mühendisi, Jeofizik Mühendisi, Mimar , Şehir Planlayıcı, Büro Personeli mesleklerinde alımlar olacak.

ÇEVRE MÜHENDİSİ Alımı İçin

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Çevre Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

İNŞAAT MÜHENDİSİ Alımı İçin

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “İnşaat Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

MAKİNE MÜHENDİSİ Alımı İçin

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

HARİTA MÜHENDİSİ Alımı İçin

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

ELEKTRİK MÜHENDİSİ Alımı İçin

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ Alımı İçin

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Jeoloji Mühendisliği, Hidrojeoloji Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Jeolojisi” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

JEOFİZİK MÜHENDİSLİĞİ Alımı İçin

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Jeofizik Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

MİMAR Alımı İçin

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Mimarlık” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

ŞEHİR PLANCISI Alımı İçin

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Şehir ve Bölge Planlama” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

BÜRO PERSONELİ Alımı İçin

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Emlak Yönetimi, Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi veya Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama” bölümlerinden ön lisans mezunu olmak.

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “İşletme, İktisat, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler,Ekonomi ” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

Başvurular 08 Şubat 2022 Salı günü başlayıp  21 Şubat 2022 Pazartesi günü saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı(https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan sınav başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir.

Detaylar için : https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=fcbb011b-5ff3-4885-8e6b-f6948ebd50c7

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!