Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

DSİ En Az Lise Mezunu 50 Bekçi Alımı Yapacak!

DSİ En Az Lise Mezunu 50 Bekçi Alımı Yapacak!
DSİ En Az Lise Mezunu 50 Bekçi Alımı Yapacak!

DSİ En Az Lise Mezunu 50 Bekçi Alımı

Devlet Su İşleri – DSİ Bekçi alım ilanı duyurdu. 25 Temmuz 2022 Tarihli ve 31903 Sayılı Resmî Gazete ‘de yayımlanan ilana göre merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere 50 bekçi alımı yapacak.

Devlet Su İşler DSİ tarafından yayımlanan bekçi alım ilanı için başvuru süreci 25 Temmuz tarihinden itibaren başlarken, alım ilanında belirlenen şartları taşıyan adaylar başvurularını İŞKUR e- şube üzerinden 29 Temmuz 2022 tarihine kadar çevrimiçi olarak yapabilecekler.

Başvuru adresi : esube.iskur.gov.tr

Yayımlanan alım ilanına göre Bursa, İzmir, Eskişehir, Konya, Karaman, Aksaray, İstanbul gibi şehirler başta olmak üzere toplamda 21 ilde bulunan DSİ işletmelerine toplamda 50 bekçi alımı yapılacak.

Kontenjan dağılımı aşağıdaki gibi olacak

DSİ En Az Lise Mezunu 50 Bekçi Alımı Yapacak!

Alımlar Kura ile Yapılacak

DSİ bekçi alımı kura ile yapılacak olup, kura çekimi; 09.08.2022 tarihinde saat 10:00 da Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılacaktır.
Başvuru Şartları Neler ? 

  • 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • İlan tarihi olan 25/07/2022 tarihi itibariyle en fazla 40 yaşında olmak. (25/07/1982 tarihinden sonra doğmuş olmak)
  • Son başvuru tarihi itibariyle en az lise ve dengi okul mezuniyet belgesine sahip olmak
  • Askerlik ile ilişiğinin olmadığını belgelendirmek.
  • 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun Gereğince geçerliliği devam eden Silahlı Özel Güvenlik belgesi ve kartına sahip olmak
  • Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporuna sahip olmak.
  • 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atamaya engeli bulunmamak

DSİ En Az Lise Mezunu 50 Bekçi Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu