1. Ana Sayfa
  2. Kamu Personel Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 25 Muhasebat Kontrolörü Alımı Yapacak!


Hazine ve Maliye Bakanlığı 25 Muhasebat Kontrolörü Alımı Yapacak!
Hazine ve Maliye Bakanlığı 25 Muhasebat Kontrolörü Alımı Yapacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 25 Muhasebat Kontrolörü Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ilanı duyurusu yayımladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı 25 memur alımı ilanı için kılavuzu duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanlığı 25 kamu personeli alımı duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı. İşte Hazine ve Maliye Bakanlığı 25 personel alımı ilanı için bütün detaylar O İş Bu İş’te!

Hazine ve Maliye Bakanlığı merkez teşkilatında boş bulunan 25 Stajyer Muhasebat Kontrolörü kadrosuna atama yapılmak üzere giriş sınavı yapılacaktır.

KPSS Şartı

Sınava girecek adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2021 veya 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavını (KPSS) KPSSP48 puan türünden en az 80 puana sahip olması gerekmektedir.

Yaş Şartı

Giriş Sınavının yazılı aşamasının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması aranan şarttır. (01/01/1988 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)

Başvuru Tarihleri

Adaylar başvurularını 12/12/2022 – 23/12/2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığı/Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adreslerinde elektronik ortamda yapacaklardır.

Kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak, şahsen, kargo veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek aksaklıklar nedeniyle, başvuruların son güne bırakılmaması gerekmektedir.

Sınav Bilgileri

Giriş sınavı 28-29/01/2023 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört ayrı oturumda Ankara’da yapılacaktır.

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ile sınav giriş yerleri Muhasebat Genel Müdürlüğü (bundan sonra “Genel Müdürlük” olarak ifade edilecektir) internet adresinde (www.muhasebat.hmb.gov.tr) sınav tarihinden en az 15 gün önce ilan edilecektir. Adaylar sınav bilgilerini Kariyer Kapısı Platformu üzerinden görüntüleyecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 25 Muhasebat Kontrolörü Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap