Kamu Personel AlımıSözleşmeli Personel Alımı

İstanbul Üniversitesi 22 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor!

İstanbul Üniversitesi 22 Sağlık Personeli Alımı İlanı Yayımlandı! İstanbul Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere 2020 KPSS puanı esas alınarak 22 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacaktır. Yapılacak alımla ilgili detaylar belli oldu.

İstanbul Üniversitesi 22 Sağlık Personeli Alımı Detayları

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Yeni Tip Korona Virüs (COVİD-19) Pandemi süresince şehirlerarası ulaşımın kısıtlı olması nedeniyle İstanbul ili sınırları içinde ikamet eden kişiler başvuru yapabileceklerdir.
  • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek.
  • Başvuracak adayların 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmaları gerekmekte olup Lisans için 2020 KPSS-P3; Önlisans için 2020 KPSS- P93 ve Lise için 2020 KPSS- P94 puan türü esas alınacaktır.
  • 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

Başvuru Şekli ve Tarihi

İlan Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içerisinde https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru adresi üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvuru sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurum tarafından teyit edilecektir. Posta ile ya da şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların başvurularına işlem yapılmayacaktır.

İstanbul Üniversitesi 22 Sağlık Personeli Alımı ilanının tam metni için tıklayınız.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu