Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı 80 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor!

Milli Savunma Bakanlığı 80 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor!
Milli Savunma Bakanlığı 80 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor!

Milli Savunma Bakanlığı 80 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu duyuruda kendi bünyesinde bulunan Kuvvet komutanlıklarında görevlendirmek üzere,  Uzman Yardımcısı pozisyonunda toplamda 80 kamu Personeli alımı yapacağını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı 80 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Alım ilanında belirtilen özel ve genel şartları sağlayan adaylar Uzman Yardımcısı pozisyonuna başvurularını 30 Ocak 2022 tarihine kadar https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden çevrimiçi (online) olarak yapabilirler. Şu anda Milli Savunma Bakanlığı 80 Kamu Personeli Alımı Başvuruları devam ediyor.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip, tüm aşamaları tamamlayarak Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercihlerimi Göster” butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir.

Başvuru Şartları ;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımak,
b) Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak,
c) Nitelik tablosunda (Tablo-2) bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak,
ç) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
d) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS), nitelik tablosunda belirtilen ilgili puan türlerinden taban puanı almış olmak,
e) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan YDS/e-YDS veya Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarından, nitelik tablosunda belirtilen puanı almış olmak ve bu belgeyi başvuru sistemine yüklemek.
f) Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak, (Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı Kadroları için geçerlidir.)
g) Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak,

Milli Savunma Bakanlığı 80 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor!

Başvuru Ekranı : personeltemin.msb.gov.tr 

Milli Savunma Bakanlığı 80 Kamu Personeli Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu