Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

OGM 1.833 Orman Muhafaza Memuru, Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi Alımı Başvuruları Başlıyor!

OGM 1.833 Orman Muhafaza Memuru, Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi Alımı Başvuruları Başlıyor!
OGM 1.833 Orman Muhafaza Memuru, Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi Alımı Başvuruları Başlıyor!

OGM 1.833 Orman Muhafaza Memuru, Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi Alımı

Orman Genel Müdürlüğü personel alım ilanı yayımlandı. Geçtiğimiz günlerde Tarım Bakanı tarafından verilen memur alım müjdesi sonrasında Orman Genel Müdürlüğüne alınacak 1.833 Orman Muhafaza Memuru, Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi Alımı ile ilgili olarak resmi kılavuz yayımlandı.

Başvuru tarihleri açıklandı 

Orman Genel Müdürlüğü – OGM personel alım ilanına başvuru tarihleri açıklandı. Alım ilanında belirtilen pozisyonlar için istenen genel ve özel şartları taşıyan adaylar başvurularını 4 Nisan 2022 tarihinden itibaren 10 Nisan 2022 tarihine kadar online olarak https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapabilecekler.

Kadro dağılımı 

  • Orman Muhafaza Memuru – 1500 Kişi
  • Orman Mühendisi – 283 Kişi
  • Orman Endüstri Mühendisi – 50 Kişi

Adaylardan istenen genel şartlar

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,
  • 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP93) en az 65 puan almış olmak,
  • Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak, (Orman Muhafaza pozisyonu için)
  • Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak.
  • Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmak (Orman Mühendisi pozisyonu için

Adaylar sözlü ve uygulamalı sınava tabi olacaklar 

Alım ilanında belirtilen Orman Muhafaza Memuru, Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi pozisyonlarına alıma sözlü ve uygulama sınav sonuçlarına göre yapılacak olup, başvuru yapan adaylarda KPSS şartı aranmaktadır. Orman Muhafaza Memuru Alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP93) en az 65 puan almış olmak, Orman Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisi Alımı için (2020-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak şartı aranıyor.
OGM 1.833 Orman Muhafaza Memuru, Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi Alımı ilanın detayları için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilir, pozisyonlara başvuru için adaylardan istenen özel, genel şartlara ve illere göre kontenjan bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü 283 Orman Mühendisi Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Tarım Bakanlığı OGM 1500 Orman Muhafaza Memuru Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN
Tarım ve Orman Bakanlığı 50 Orman Endüstri Mühendisi Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu