Kamu Personel AlımıMemur Alımı

PAEM 1.000 Komiser Yardımcısı Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! İşte Şartlar!

PAEM 1.000 Komiser Yardımcısı Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! İşte Şartlar!

PAEM 1.000 Komiser Yardımcısı Alımı Başvuru Ekranı

PAEM komiser yardımcısı alım ilanı duyurdu. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) Komiser Yardımcısı alımı için resmi olarak başvuru sürecini başlattı.

Komiser Yardımcısı Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

PAEM komiser yardımcısı alım ilanına adaylar başvurularını 4 – 12 Nisan tarihleri arasında online olarak belirtilen adres üzerinden yapabileceklerdir. Ön başvuru sonrasında  14-23 Nisan 2022 tarihleri arasında şahsen başvurular alınacaktır.

Alımlar sınav ile olacak 

Meslekte fiilen iki yılını dolduran lisans mezunu polis memurları arasından 925 erkek, 75 kadın toplam 1000 komiser yardımcısının alımı sınav ile olacak ve sınav tarihi ve sınav yerlerine ilişkin duyuru daha sonra gerçekleşecek.

Kadro Dağılımı 

  • Komiser Yardımcısı – 1000 Kişi

Sınav başvuru ücreti 400 TL

  • Ön başvuruda bulunan adaylar yapılacak Komiser Yardımcısı sınavına katılabilmek için ön başvuru sonrasında belirtilen hesaplara 400 TL sınav ücreti ödemesi yapacaktır.
  • Kimler başvuru yapabilir ? Başvuru Şartları
  • Başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,
  • Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak,
  • En az lisans mezunu olmak
  • Kısa veya uzun süreli durdurma cezaları, ceza süresi içinde derece yükselmesi için açılan kurslara, yarışma sınavı veya seçmelerine girmeyi de önler,
  • Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak.

 

*Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) Komiser Yardımcısı alımı ilanının detayları için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.pa.edu.tr/emniyet-mensuplarina-yonelik-7-donem-ilk-derece-amirlik-egitimi-sinavina-iliskin-duyuru-duyurular.html

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu