Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı İŞKUR Başvuru Ekranı Açıldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı İŞKUR Başvuru Ekranı Açıldı!
Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı İŞKUR Başvuru Ekranı Açıldı!

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı

Sağlık Bakanlığı işçi alım ilanı yayımladı. Sağlık Bakanlığı istihdam yaratmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı bünyesinde farklı unvanlarda görevlendirilmek üzere 10 bin işçi alımı yapacak.

İLLERE GÖRE İLAN NUMARALARI

Sağlık Bakanlığı İllere ve Kadrolara göre ilan numaraları için tıklayın.

İŞKUR başvuru ekranı açıldı

Bakanlık kadrolarına alımı yapılacak 10 bin işçi alımı ilanı için İŞKUR başvuru ekranı açıldı. Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı ilanında belirtilen özel ve genel şartları taşıyan adaylar başvurularını 15 – 21 Mart 2022 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapabilecekler.

Hangi unvanlarda alım olacak ? 

Sağlık Bakanlığı kadrolarına Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi, Bakım ve Onarım Hizmetleri, Şoför, Klinik Destek Elemanı, Marangoz, Boyacı  ve Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı unvanlarında toplamda 10 bin işçi alımı yapılacak.

Başvuruları nasıl yapılacak ? 

İŞKUR üzerinden yayımlanan Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı ilanlarına ulaşmak ve başvuru yapmak isteyen adaylar  https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden “İşyeri Ünvanı” kısmına Sağlık Bakanlığı yazarak aratabilirler. Adaylar İŞKUR üzerinden Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan alım ilanlarından hangisine başvuru yapmak isterse, ilgili ilanın üzerine tıklayarak başvurularını tamamlayabilirler.

Başvuru ekranı : https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx
Kadro dağılımı 

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı İŞKUR Başvuru Ekranı Açıldı!

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Şartları Neler ? 

 • Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak
 • 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşıma,
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek
 • İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
Başvurulan kadroya göre özel şartlar

Temizlik görevlisi mesleği için en az ilköğretim mezunu olmak

Klinik destek elemanı (hastane) mesleği için ortaöğretim kurumlarının sağlık hizmetleri alanı – hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezun olmak.

Güvenlik görevlisi (silahsız) mesleği için en az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak ve güvenlik kimlik kartına sahip olmak. (Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilir).

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. Hastanede çalışmak istiyorum açıktan lise okuyorum 22 yaşındayım elimden her iş gelir lütfen yardımcı olun

  Cevapla
 2. 15 Mart 2022, 23:31

  Ülkemizde işçi alımı yapılıyor ve 35-40 yaş gibi alım yaşı belirleniyor sayın devlet yönetici ve büyüklerimiz size soruyorum peki özelde çalışan ve 60-65 yaşında emekli edilmek istenen vatandaşlarınızı siz bile devlet kurumlarına almak istemezken özel sektörde bu insanlar nasıl iş bulacak ve belirttiğiniz yaşlarda emekli olacak? Emeklilik için özel sektöre ayrı yaş devlet memurluğuna ayrı yaş sınırı getirilmesi bir mecburiyettir elinizi vicdanınıza koyun ve kendinizi bizim yerimize koyun şimdi 40 yaş üstü insanlar nerde nasıl ve ne şekilde 60 yaşına kadar çalışıp emekli olacak? Ayrıca devlet memurluğuna sunduğunuz yıpranma payları gibi olaylar özel sektör için daha çok gerekli değil mi özelde çalışanın daha erken emekli olması insanların devlet memuru olabilmek için biyerlerini yırtmalarını ortadan kaldıracaktır. Bu vesileyle emeklilikte yaş (EYT) olayına devam edecekseniz ya şu yaş şartını kaldırın ya da özel sektöre ayrıcalık tanıyın. Bu emeklilik yasası tekrar düzenleme yapılsın. Özel ile devlet arasındaki fark görülsün. 40 yaş üstü nerde çalışacak mantık yahu mantık ???

  Cevapla
 3. 16 Mart 2022, 00:59

  35 yaştı sınır şimdi 40 iki sene önce 40 diye başvuru yapamadık şimdide kırkı geçtik diye emekli yaşı 60-65 35 yaş üstüne özel sektörde bile iş yok sevgili devlet büyüklerine sonsuz teşekkür ediyorum bizim yaş gurubunu ortada bıraktıkları için iş ilanlarına bakmak istemiyorum umudumuzu kırdınız iyice.

  Cevapla
Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!