Kamu Personel AlımıMemur Alımı

SEDDK 15 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!

SEDDK 15 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!

SEDDK 15 Uzman Yardımcısı Alımı

Kamu kurumu olan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu kendi bünyesinde  görevlendirmek üzere 15 Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Kurum KPSS ve YDS puan baz alınmak suretiyle başvuru yapan adayları yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınav yapacak.

Başvurular Ne Zaman Ve Nasıl Yapılacak?

Kurum tarafından yapılacak sınav başvuruları 15 – 30 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacak. Şartları sağlayan adaylar başvurularını kurumun resmi internet sitesinde (https://www.seddk.gov.tr/) yer alan link üzerinden yapabilecekler.

KPSS şartı aranıyor mu?

Adaylardan ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olma şartı isteniyor.

Sınav süreci 

  • Giriş sınavının yazılısı aşaması “Çoktan seçmeli (test usulü)” yapılacaktır.
  • Yazılı sınavda her konu grubu 100 üzerinden değerlendirilecek ve başarılı sayılabilmek için her konu grubundan en az 60 puan alınması ve sınav ortalamasının en az 70 puan olması gerekmektedir.
  • Yazılı sınav sonucunda 70 puandan az olmamak üzere, en yüksek puandan başlanarak atama yapılacak kadronun dört katı aday sözlü sınava çağrılacaktır.
  • Başarılı olanların listesi, Kurumun resmi internet sitesinden (https://www.seddk.gov.tr/) ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sınava Kimler Başvuru Yapabilir?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
2) En az dört yıllık lisans eğitimi veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile ekonometri, aktüerya bilimleri, bankacılık, sigortacılık, bankacılık ve sigortacılık, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen öğrenim dallarından mezun olmak.
3) 01.01.2021 tarihi itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1986 tarihinde veya bu tarihten sonra
doğmuş olmak.)
4) ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak.
5) ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin herhangi birinden en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.
6) Aranılan şartları taşıyan adaylardan KPSS P1, KPSS P2, KPSS P18, KPSS P28, KPSS P47, KPSS P48 puan türlerinden, en yüksek puanı alan adaydan başlanarak yapılan sıralama sonucunda, atama yapılacak kadro sayısının 20 (yirmi) katı aday arasına (300 kişi) girmiş olmak.
7) Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da giriş sınavına katılmaya hak kazanır.

 

SEDDK 15 Uzman Yardımcısı Alımı ilanı Detayları için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu