Kamu Personel AlımıMemur Alımı

TCDD, AFAD, Darphane, DHMİ, DSİ, ETİ Maden 174 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

TCDD, AFAD, Darphane, DHMİ, DSİ, ETİ Maden 174 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
TCDD, AFAD, Darphane, DHMİ, DSİ, ETİ Maden 174 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

TCDD, AFAD, Darphane, DHMİ, DSİ, ETİ Maden 174 Kamu Personeli Alımı

KPSS 2021/2 Tercih Kılavuzunun ÖSYM tarafından açıklanmasıyla birlikte kamuda iş arayan binlerce kişi için heyecanlı süreç 22 ARalık tarihinde başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2021/2 tercih kılavuzuna göre TCDD, AFAD, Darphane, DHMİ, DSİ, ETİ Maden gibi kamu kurumlarına 174 kamu personeli alımı yapılacak.

Bir çok farklı meslekte alım yapılacak

Devlet Demir Yolları, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Darphane,Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Devlet Su İşleri ve Eti Maden İşletmeleri kurumlarına ; Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı, Heykel Tıraş, Avukat, Apron memuru,Tekniker, Kondoktör ve vagon teknisyeni gibi unvanlara alım yapılacak.

Başvuru şekli ve zamanı;

KPSS sınavına girmiş ve mezuniyet durumlarına göre KPSS puanı bulunan adaylar, yayımlanan tercih kılavuzu doğrultusunda istedikleri kurumlar için aranan şartlar ve nitelik kodlarına dikkat ederek tercih işlemlerini 22 – 29 Aralık tarihleri arasında ösym’nin aday işlemleri sitesi üzerinden yapabilecekler.

Başvuru adresi : https://ais.osym.gov.tr/

Alımlar KPSS puan türüne göre yapılacak

ÖSYM KPSS 2021/2 tercihlerinde bulunacak adaylar öncelikle Lise için KPSS P94, Ön Lisans için KPSS P93 ve Lisans için KPSS P3 puan türünden puana sahip olmalar gereklidir.

Tercih ücreti 25 TL

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (25,00 TL) yatıracaklardır.

TCDD, AFAD, Darphane, DHMİ, DSİ, ETİ Maden 174 Kamu Personeli Alımı kadro dağılımı için TIKLAYIN

Lisans, Ön Lisans, Lise Mezunları İçin Nitelik Kodları için tıklayın.

Mezun Olunan Lisans, Ön Lisans, Lise Alan/Program Dalları için tıklayın.

Özel Koşullar için tıklayın.

Genel Bilgiler için Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu