Kamu Personel Alımıİşçi Alımı

TYP Kapsamında 2 Şehre 100 Personel Alımı Yapılacak!

TYP Kapsamında 2 Şehre 100 Personel Alımı Yapılacak!
TYP Kapsamında 2 Şehre 100 Personel Alımı Yapılacak!

TYP Kapsamında 2 Şehre 100 Personel Alımı

İŞKUR üzerinden TYP kapsamında 2 şehre 100 personel alımı için ilan yayımlandı. TYP kapsamında İstanbul Adalet Sarayı 50 kişi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 50 kişi olmak üzere toplamda 100 kişinin temizlik personeli unvanında alınacak. Başvurular İŞKUR üzerinden online olacak şekilde yapılacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak ?

İstanbul ilinde TYP kapsamında alınacak 50 personel için başvurular 3 – 7 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılabilecek. Aydın ili için başvurular 1- 5 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İstanbul ve Aydın ilinde TYP kapsamında toplamda alınacak 100 personel alımı için başvurmak isteyen adaylar İşkur E-şube üzerinden başvurularını yapabilecekler. https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx   adresine giriş yapan adaylar burada bulunan TYP Arama İşlemleri ekranından şehir kısmında İstanbul yada Aydın’ı şeçip arama yaparak, ilgili ilanları bulabilir ve başvurularını bu ekran üzerinden yapabilirler. İnternet üzerinden başvuru yapamayan adaylar ALO 170 hattı üzerinden başvurularını yapabilirler.

Kadro dağılımı ve TYP kapsamında işe başlama tarihleri

İstanbul Adalet Sarayı’na alımı yapılacak 50 temizlik personeli için işe başlama tarihi 09.11.2021 olarak belirlenmiştir. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi bünyesine alınacak 50 temizlik personeli için ise işe başlama tarihi 15 Kasım 2021 olarak belirlendi.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),
  • Alımın yapıldığı yerde ikamet ediyor olmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu