Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı 40 Cami Rehberi Alımı Yapıyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı 40 Cami Rehberi Alımı Yapıyor! Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 40 Cami Rehberi Alımı yapılacaktır. Yapılacak alımla ilgili detaylar belli oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı 40 Cami Rehberi Alımı Detayları

Başvuru Şartları Nelerdir?

  1.  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  2. Dört yıllık dini yüksek öğrenim mezun olmak,
  3. 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP3 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak,
  4. Sınava müracaatların son günü itibari ile son 5 (beş) yıl içerisinde, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinin herhangi birinden en az 40 (Kırk) puan almış olmak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak ya da Başkanlıkça belirlenecek dillerin resmi olarak konuşulduğu ülkelerde en az ortaöğretimini tamamladığını belgelendirmek. (Dil belgesi için ÖSYM tarafından belirlenen yabancı dil eşdeğerlilikleri esas alınacaktır.)​​

Başvuru Şekli, Yeri ve Tarihi

  • Müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri sinav.diyanet.gov.tr internet adresi üzerinden 30 Aralık ile 13 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.
  • Adayların mezuniyet durumları elektronik ortamda tespit edilecektir. Üniversite ve orta öğretim bilgileri ilgili kurumların elektronik ortamlarında bulunmayan adaylar, mezuniyet bilgilerini bu kurumlar aracılığıyla kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
  • Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.
  • Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.
  • Adaylar, başvuru ekranındaki ilgili alana 1000 karakteri aşmayacak şekilde özgeçmişlerini yazacaklardır.

Diyanet İşleri Başkanlığı 40 Cami Rehberi Alımı İlanının tam metni için TIKLAYINIZ.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu