Memur AlımıKamu Personel Alımı

İlkokul Mezunu 62 Devlet Memuru Alımı Yapılacak!

İlkokul Mezunu 62 Devlet Memuru Alımı Yapılacak!
İlkokul Mezunu 62 Devlet Memuru Alımı Yapılacak!

İlkokul Mezunu 62 Devlet Memuru Alımı

Bir çok engelli vatandaş merakla beklediği 2022 EKPSS kılavuzu bugün ÖSYM tarafından yayınlandı. Yayımlanan EKPSS kılavuzuna göre kamuya ilkokul mezunu toplamda 62 devlet memuru ataması yapılacak.

Hangi kurumlara alım yapılacak?

Adalet Bakanlığı,Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Etimeskut Belediye Başkanlığı

Hangi illere alım yapılacak?

Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, Hatay,İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Malatya, Mersin, Trabzon, Van, Balıkesir,Bayburt, Erzurum,Giresun, Isparta,Kars ve Kütahya illerine farklı pozisyonlarda EKPSS sonucuna göre alımlar kura ile yapılacak.

Tercihler ne zaman yapılacak?

Adaylar tercihlerini 05 – 14 Ocak 2022 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir.
İnternetten tercih gönderme işlemleri 14 Ocak 2022 günü, saat 23.59’da sona erecektir.

2022 EKPSS Tercihler nasıl yapılacak?

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresine giriniz “ADAY İŞLEMLERİ” alanından EKPSS/Kura Tercih işlemleri alanına erişiniz. Buradaki ilgili alana T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi giriniz. EKPSS/Kura Tercih işlemleri alanına T.C. Kimlik Numaranızla şifrenizi girdikten ve “Tercih Bildir” alanına tıkladıktan sonra ekrandaki açıklamalara göre hareket ediniz. Tercih listenizdeki kadro kodlarını sırasıyla ekrandaki ilgili alana yazınız ve tercih işlemlerini sonlandırınız.

Kadro dağılımı aşağıdaki gibidir
İlkokul Mezunu 62 Devlet Memuru Alımı Yapılacak! İlkokul Mezunu 62 Devlet Memuru Alımı Yapılacak! İlkokul Mezunu 62 Devlet Memuru Alımı Yapılacak! İlkokul Mezunu 62 Devlet Memuru Alımı Yapılacak! İlkokul Mezunu 62 Devlet Memuru Alımı Yapılacak!

*2022 EKPSS tercih süreci, detaylar, kadrolar ve kadrolar için istenen özel şartlara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edin.

İlkokul Mezunu 62 Devlet Memuru Alımı Kadro Dağılımı İçinTıklayın

Kılavuz İçin Tıklayın

İlkokul Mezunu Nitelik Kodları İçin Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu