1. Ana Sayfa
  2. Memur Alımı

İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 15 Personel Alımı Yapacak!


İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 15 Personel Alımı Yapacak!
İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 15 Personel Alımı Yapacak!

İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 15 Personel Alımı

İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu personel alımı duyurusu yayımladı. İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 15 kamu personel alımı gerçekleştirecektir. İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu personel alımı ilanı için başvuru kılavuzu yayımlandı. İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 15 memur alımı ilanına ilişkin tüm detaylar O İş Bu İş’te!

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 9’uncu derece kadrolarda görev yapmak üzere, giriş sınavı ile 15 adet “İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcısı” alınacaktır.

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. Yazılı sınav Ankara Üniversitesi; sözlü sınav Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından yapılacaktır.
Mezuniyet Şartı

Adayın en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, hukuk öğrenim dalından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olması aranmaktadır.

KPSS Şartı

2021 veya 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavlarından, yukarıdaki tabloda belirtilen puan türü itibariyle 70 ve üzeri puan almış olma şartı vardır.

Diğer Şartlar

  • Başvuru tarihi itibariyle; son beş yıl içinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS/e-YDS) İngilizce dilinden asgari 70 (Yetmiş) ya da dil yeterliği bakımından buna denkliği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan eşdeğer düzeyde puanı aldığına dair belge sahibi olmak,
  • 01.01.2023 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak aranan diğer şartlardandır.

Başvurular

Adaylar başvurularını 12 Aralık 2022 ile 25 Aralık 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden başvuru yapacaktır.

Başvuru sırasında E-Devlet üzerinden mezuniyet bilgisi, KPSS puanı, YDS puanı, adli sicil kaydı ve ikamet bilgileri alınacak olup, e-devlet üzerinden erişilemeyen diploma, yabancı dil puanı gibi bilgiler gerekirse beyan edilerek yüklenebilecektir.

İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 15 Personel Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap