Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor! Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel alımı yapılıyor. Yapılacak alımlarla ilgili başvuru şartları belli oldu.

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapılacak? 

Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Detayları 1 Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Detayları 2 Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Detayları 3 Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Detayları 4 Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Detayları 5 Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Detayları 6 Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Detayları 7

Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak? 

Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Detayları 8 Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Detayları 9 Jandarma Genel Komutanlığı 32 Memur ve 9 Sözleşmeli Personel Alımı Detayları 10

Başvuru Şartları Nelerdir?

a. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

b. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

c. Müracaat tarihi [(internetten yapılan başvurunun son günü (15 Ocak 2021)] itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

ç. Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d. Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

e. Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,

f. Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

g. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,

ğ. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmamak,

h. Başvuru kılavuzundaki Tablo daki  kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.

ı. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak.

i. Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre “Devlet Memuru Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almış olmak.

j. 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2020 KPSS) girmiş olmak ve Tablo1’deki unvanların karşısında belirtilen puan türünden en az 60 puan almış olmak.

k. Sözleşmeli personel alımı için Yabancı Dil Sınavı (YDS) puanı istenilen unvanlara başvuran adaylar için, son beş yıl
içerisinde YDS’ye girmek ve Tablo da ki unvanların karşısında belirtilen puan türünden en az B düzeyinde puan almış olmak.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular 28 Aralık 2020 tarihinde başlayıp 15 Ocak 2021 tarihinde sona erecektir. Başvurular yalnızca https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi üzerinde bulunan Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-devlet şifresiyle yapılacaktır. İnternet harici e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Jandarma Genel Komutanlı 32 Memur Alımı İlan Metni İçin TIKLAYINIZ.

Jandarma Genel Komutanlığı 9 Sözleşmeli Personel Alımı İlan Metni İçin TIKLAYINIZ.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu