Kamu Personel AlımıMemur Alımı

KPSS ve Kura İle Lisans Mezunu 1535 Memur Alımı Yapılacak!

KPSS ve Kura İle Lisans Mezunu 1535 Memur Alımı Yapılacak!
KPSS ve Kura İle Lisans Mezunu 1535 Memur Alımı Yapılacak!

KPSS ve Kura İle Lisans Mezunu 1535 Memur Alımı

Binlerce engelli vatandaşın heyecan içinde beklediği 2022 yılı kamuya engelli atamalarında süreç başladı. Geçtiğimiz sene yapılan yapılan EKPSS’ye katılan, mezuniyet durumu Lisans olan kişiler arasında kamuda ki bir çok kuruma farklı pozisyonlarda toplamda 1.535 memur alımı yapılacak. ÖSYM tarafından yayımlanan 2022 EKPSS kılavuzuna göre engelli vatandaşlar tercihte bulundukları kadrolara mezuniyet durumlarına göre EKPSS puan türü baz alınarak atanacak. Lisans düzeyi kadrolar için EKPSS P3 puanı kullanılacaktır.

AFAD, Üniversiteler, SGK ve İŞKUR başta olmak üzere

Başta tüm Bakanlıklar olmak üzere, AFAD, Orman Genel Müdürlüğü, Diyanet,  Kamu Üniversiteleri, SGK,RTÜK ve İŞKUR gibi kamu kurumlarına bir çok il ve ilçede , memur, mühendis, hemşire, psikolog, Diyetisyen, VHKİ, Avukat ve daha bir çok meslekte Lisans mezunu olarak toplamda 1.535 memur alımı yapılacak.

Tercihler 5 – 14 Ocak tarihleri arasında yapılacak

Adaylar tercihlerini 05 – 14 Ocak 2022 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 14 Ocak 2022 günü, saat 23.59’da sona erecektir.

2022 EKPSS Tercihler nasıl yapılacak?

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresine giriniz “ADAY İŞLEMLERİ” alanından EKPSS/Kura Tercih işlemleri alanına erişiniz. Buradaki ilgili alana T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi giriniz. EKPSS/Kura Tercih işlemleri alanına T.C. Kimlik Numaranızla şifrenizi girdikten ve “Tercih Bildir” alanına tıkladıktan sonra ekrandaki açıklamalara göre hareket ediniz. Tercih listenizdeki kadro kodlarını sırasıyla ekrandaki ilgili alana yazınız ve tercih işlemlerini sonlandırınız.

En az %40 ve üzerinde engelli şartı bulunuyor

Adayların kadrolara başvuru yapabilmesi için Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesindeki; “Engelli: Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri, ifade eder.” hükmü gereğince en az %40 ve üzerinde çalışabilir engelli olma şartı bulunmaktadır.

*2022 EKPSS tercih süreci, detaylar, kadrolar ve kadrolar için istenen özel şartlara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edin.

Lisans Mezunu 1535 Devlet Memuru Alımı Kadro Dağılımı İçin Tıklayın

Kılavuz İçin Tıklayın

Lisans Mezunu Nitelik Kodları İçin Tıklayın

Lisans Mezunu Mezunun Olunan Alan/Dal İçin Tıklayın

 

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu