Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Polis Akademisi 8.000 Polis Alımı Başvuruları Başladı!

Polis Akademisi 8.000 Polis Alımı Başvuruları Başladı!
Polis Akademisi 8.000 Polis Alımı Başvuruları Başladı!

Polis Akademisi 8.000 Polis Alımı

Uzun süredir alım haberi beklenen POMEM’den müjdeli haber geçtiğimiz gün geldi ve 8 bin polis memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Bu müjdeli haber sonrasında adayların merakla beklediği gün geldi ve 8 bin polis alımı için ön başvuru sürecinin başladı.

Ön Başvuru süreci bugün Başladı

Polis Akademisinden yapılan duyuruya göre, lisans mezunu 5 bin 120 erkek, 1280 kadın (Lisans mezunu toplam  6.400 ), önlisans mezunu 1280 erkek, 320 kadın (önlisans mezunu 1600) olmak üzere 8 bin öğrenci için ön başvuru  süreci 27 Aralık 2021-7 Ocak 2022 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden yapılacak.

E-devlet şifresiyle giriş yapabilecekler

Belirlenen şartları sağlayan adaylar başvurularını http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresiyle giriş yaparak yapabilecekler.

KPSS ve taban puan şartı bulunuyor.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2020 veya 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60, önlisans mezunları için yapılan 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az 65 ve üzeri puan alanlar arasından Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurabilecek.

Alımlar nasıl yapılacak ?

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde yer alan “Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit ve vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz.” hükmüne istinaden ön başvurularını yapan adaylar sınav ücreti ödemeyecek.

Sonuçların duyurulması ve atamaların yapılması ;

28. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar için başvuru ücret ve hesap bilgileri Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) adresinden duyurulacak. Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak.

Sınav takvimi OİSBUİS.com’da

Söz konusu alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulduğu an detayları OİSBUİS.com’da bulabilirsiniz. Sitemizi ve mobil uygulamamızı takip ediniz.

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu