Memur AlımıKamu Personel AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 10 Memur Alımı Yapıyor! İşte Kadrolar!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 10 Memur Alımı Yapıyor! İşte Kadrolar!
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 10 Memur Alımı Yapıyor! İşte Kadrolar!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 10 Memur Alımı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı kamu personeli alımı duyurusu yayımladı. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) personel alımı duyurusunu Resmi Gazete’den kamuoyu ile paylaştı. Temizlik personeli, şoför, boyacı, elektrik teknikeri ve programcı alımı gerçekleştirecek.

Kadro Dağılımı

Destek Personeli (Temizlik Personeli) 4, Destek Personeli (Şoför) 2, Destek Personeli (Boyacı), 2, Tekniker (Elektrik Teknikeri) 1 ve  Programcı 1 olmak üzere toplam 10 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek.

KPSS Şartı

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan lisans mezunları için KPSS P(3), ön lisans mezunları için KPSS P(93) ve ortaöğretim mezunları için KPSS P(94) puan türünden en az 60 puan almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü ve tercih edilen pozisyon unvanı esas alınmak suretiyle yapılacak olan puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 10 katı adayın içerisinde bulunmak.

Destek Personeli (Temizlik Personeli) Alımı Başvuru Şartları

 • Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
 • Tercihen, kamu kurum ve kuruluşlarınca verilen temizlik ve/veya hijyen sertifikasına sahip olmak.
 • Bulaşıcı hastalığı bulunmamak. (Giriş sınavında başarılı olarak atanmaya hak kazanan adayların atanabilmesi için Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları, bulaşıcı hastalığı bulunmadığına dair ibarenin de yer aldığı sağlık kurulu raporunu Başkanlığa sunmaları gerekir.)

Destek Personeli (Şoför) Alımı Başvuru Şartları

 • Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
 • Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış B sınıfı sürücü belgesine sahip
  olmak.
 • Sağlık Bakanlığı onaylı kurumlar tarafından verilen ve en az 1 yıl geçerliliği bulunan psikoteknik belgesine sahip olmak.
 • SRC2 belgesine sahip olmak.

Destek Personeli (Boyacı) Alımı Başvuru Şartları

 • Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
 • İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu veya Üniversiteler tarafından verilen İnşaat Boyacısı/Boyacı belgesine sahip olmak.

Tekniker (Elektrik Teknikeri) Alımı Başvuru Şartları

 • Yükseköğretim kurumlarının elektrik, elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtımı, elektrikli cihaz teknolojisi, elektronik haberleşme teknolojisi, elektronik teknolojisi ön lisans bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak.

Programcı Alımı Başvuru Şartları

 • Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak veya lisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Millî Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak.
 • En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.
 • Tercihen, .NET/C#/ASP.NET sertifikasına sahip olmak.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular, Başkanlığın Oğuzlar Mah. Mevlana Bul. No: 145 Balgat/Çankaya/ANKARA adresindeki ana hizmet binasına elden veya posta yoluyla yapılacaktır. Postada yaşanacak gecikmelerden Başkanlık sorumlu değildir.

Başvuruları 20 Haziran Pazartesi saat 09.00’da başlayıp 04 Temmuz Pazartesi saat 18.00’de sona erecektir. Başvuru süresinden sonra Başkanlığa ulaşacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 10 kamu personeli alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu