Personel Alımı

İŞKUR Üzerinden 6354 Beden İşçisi Alımı İlanı Yayımlandı!

İŞKUR Üzerinden 6354 Beden İşçisi Alımı Yapılacak! İş arayan kişilerin ilk başvurdukları yer olan İŞKUR, 6324 Beden İşçisi Alım İlanı Yayımlandı. Yayımlanan ilanlara başvuru yapacak olan adaylar, ilanların başvuru şartlarını merak etmektedir. Başvuru şartlarını öğrenmek ve başvuru yapmak için İŞKUR’a kayıt olmanız gerekmektedir. İŞKUR’a kaydolmak istiyorsanız eğer iskur.gov.tr adresinde bulunan İnternet Şubesi ekranına girerek kaydınızı yapabilirsiniz. İŞKUR’a kaydolmanızın asıl amacı iş ilanlarına ulaşıp, ilanlar hakkında detaylı bilgi almak içindir. İŞKUR Açık iş İlanları kategorisinde bulunan ilana göre İŞKUR 6324 Beden İşçisi Alımı Yapıyor!

Hangi İllerde Alım Yapılacak?

İŞKUR Üzerinden yapılacak alımlar 27 Mart 2021 tarihine kadar vasıflı ve vasıfsız olarak yapılacaktır. Yapılacak alımla ilgili vatandaşlar araştırma yapmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere pandemi sebebiyle işsizlik rakamları bir hayli artış gösterdi. Hal böyle olunca iş arayan vatandaşlar da çözümü İŞKUR’da buldu. İŞKUR tarafından yapılacak olan alımlar farklı illerde yapılacaktır. Başta, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Konya, Mersin, Adana vb. olmak üzere Türkiye genelinde pek çok ilde alım yapılacaktır.

Beden İşçisi Ne İş Yapar?

Zaman zaman iş ararken gördüğümüz beden işçisi alımı konusunda siz de mi araştırma yapıyorsunuz? Beden işçisinin yaptığı iş aslında basittir. Gerek üretim gerek ise yönetim birimlerinde çalışma gösteren Beden İşçileri, farklı şirketler bünyesinde çalışma gösterirler. Engelli ve engelli olmayan vatandaşlarımız arasından yapılacak alımlara başvuru yapabilmek için en önemli şart İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmanızdır. İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmadığınız takdirde ilanların hiç birine başvuru yapamayacaksınız.

Beden İşçisi olarak çalışma gösterebilmeniz için sağlık açısından bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Çalıştığınız işte, yük taşıma, ağırlık kaldırma gibi işleri üstleneceğiniz için kas sisteminizin sağlam olması gerekiyor. Nefes alıp verme sorunu olan, kas sisteminde bazı sorunlar olan, yavaş hareket eden kişilerin beden işçisi olarak çalışma göstermesi biraz zor olmaktadır.

Beden İşçisi Genel Başvuru Şartları

Beden İşçisi Genel Başvuru Şartları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bilgi vermek istiyoruz. İşte, başvuru şartları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • En az ilköğretim mezunu,
  • 18 ile 45 yaş arası,
  • Vardiyalı çalışma sistemine uygun,
  • Bazı firmalar tarafından B Sınıfı sürücü belgesine sahip adaylar aranmaktadır.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular başlamış olmakla beraber 27 Mart 2021 tarihine kadar devam edecektir. Size uygun olan, başvuru şartlarını taşıdığınız ilana başvuru yapmak için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=1440 sitesine giriş yapabilirsiniz.

(LİNKİ KOPYALAYIP, ARAMA ÇUBUĞUNA YAPIŞTIRIN.)

İŞKUR, iş ilanlarına başvuru yapmak için İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmanız gerekmektedir. İŞKUR’a kayıt olurken, internet üzerinden kaydolabilirsiniz. iskur.gov.tr adresine girip İnternet Şubesi ekranını kullanıp güncel kaydınızı oturduktan sonra Beden İşçisi alımına başvuru yapabilirsiniz.

Alım yapılacak illeri görmek ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu