Personel Alımı

Türk Hava Yolları Teknik Uçak Bakım Teknisyeni Alımı İlanı – İlan başvuru tarihleri: 31.12.2019 – 10.01.2020

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Turkish Technic – Uçak Bakım Teknisyeni İlanı

Turkish Technic, Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, müşterilerine 9.300 kişilik uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Turkish Technic, operasyonlarını İstanbul’da İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.

Bu ilan kapsamında Turkish Technic, Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Elektrik-Elektronik bölümlerinden mezun adaylar için İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile 3 ay süreli İşbaşı Eğitim Programı (İEP) düzenleyecek ve eğitimi başarıyla tamamlayan adayların istihdamını 3 ay sonunda gerçekleştirecektir.

İşbaşı Eğitim Programı boyunca personel adaylarına günlük 89,38 TL (öğrenciliği devam edenler için 67,04 TL) ödenmesi, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primi, Genel Sağlık Sigortası primi İŞKUR tarafından yapılacaktır. İEP başlangıç tarihi Şubat ayı içerisinde planlanmaktadır.

Genel Kriterler

T.C. vatandaşı olmak,

Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

01.01.1991 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak,

Erkek adaylar için; askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya tercihen en az 1 yıl tecilli olmak,

Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak,

Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)

İşbaşı Eğitim Programı süresince İstanbul’da ikameti ve eğitime kesintisiz devamı kabul etmek,

CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak,

Üniversitelerin Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülteleri’nin aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun veya İEP başlangıç tarihinde mezuniyet belgesi ibraz edebilecek.

Uçak Gövde-Motor Bakım

Uçak Elektrik-Elektronik

Aranan Nitelikler

Vardiyalı düzende çalışabilmek,

Birden fazla işi üstlenebilmek, pratik ve sonuç odaklı olmak,

Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli olmak,

Takım çalışmasına yatkın olmak.

Sosyal İmkanlar:

THY Teknik A.Ş. çalışanlarına önemli sosyal olanaklar sağlar. Geniş bir bölgeye yayılmış servis ağı, yemek, özel sağlık sigortası, aile için sunulan özel sağlık sigortası indirimleri, doğum, emzirme, ölüm, evlenme yardımları, kadın çalışanlar için kreş imkanı ya da yardımı, indirimli yurt içi/yurt dışı uçuş imkanları, vize kolaylığı, tüm dünyada anlaşmalı konaklama olanakları söz konusu sosyal olanaklar arasında yer alır.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

İlan başvuru tarihleri: 31.12.2019 – 10.01.2020

Yazılı sınav tarihi: 18.01.2020

İlan kriterlerini sağlayan adaylar, İngilizce ve Genel Yetenek sınavına davet edilecektir.

Sınavda başarılı olan adaylar mülakata davet edilecektir. Mülakat aşamasında adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır.

Lütfen CV’nizdeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz. Başvuru sırasında özgeçmişinde; doğum tarihi, mezuniyet tarihi, güncel fotoğrafı bulunmayan adayların CV’lerini güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Türk Hava Yolları Teknik Uçak Bakım Teknisyeni Alımı İlanının detayları ve başvuru için link:

https://www.kariyer.net/is-ilani/turk-hava-yollari-teknik-a-s-ucak-bakim-teknisyeni-2436370

( LİNKİ KOPYALAYIN VE TARAYICINIZIN ARAMA ÇUBUĞUNA YAPIŞTIRIN )

Başa dön tuşu