Sözleşmeli Personel Alımı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı!

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesine bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere belirlenen pozisyonlarda 3 adet sözleşmeli personel alımı yapılacağına değindi. İşte, detaylar…

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak? 

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde çalıştırılmak üzere 3 personel alımı yapılacaktır. İşte, alım yapılacak kadrolar:

  • Programcı 1 Kişi,
  • Sistem Programcısı 2 kişi alım yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir? 

Adaylar Programcı kadrosuna başvuruda Önlisans düzeyinde başvuru yapıyorsa 2018 KPSS (B) Grubu KPSSP93 puanı esas alınacaktır.

Lisans düzeyinde başvurularda 2020 KPSS (B) Grubu KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.

Erkek aday için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Programcı Kadrosuna Başvuru Yapacaklar İçin Özel Şartlar 

– En az (bilgisayar programcılığı alanında) Önlisans düzeyinde yükseköğrenimli olmak veya Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İstatistik ve Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

– WEB Uygulama Geliştirme ve WEB tasarım konularında en az 3 (üç) yıl deneyim sahibi olmak ve bunu belgelendirmek.

– Tercihen PHP, Java veya .NET dillerinden en az ikisinde tecrübe sahibi olmak.

– Tercihen JQuery, AJAX Teknolojileri, CSS, JavaScript, HTML, XHTML gibi Web Teknolojilerine hakim ve deneyimli olmak.

– Web servisleri, Web Sunucusu gibi teknolojilere hakim olmak.

– Veri tabanı sistemleri hakkında ve iyi düzeyde SQL bilgisine sahip olmak.

– Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir.

Sistem Programcısı Kadrosuna Başvuru Yapacaklar İçin Özel Şartlar 

– Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İstatistik ve Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak.

– En az 3 (üç) yıl bilişim teknolojilerinde deneyim sahibi olmak ve bunu belgelendirmek.

– Tercihen VMware ESXi sunucu sanallaştırma konusunda kurulum, yapılandırma ve yönetimi konusunda bilgi sahip olmak,

– Tercihen Linux İşletim sistemleri (Redhat, Centos, Debian vb.) kurulum, yönetim ve bakım konusunda bilgi sahibi olmak,

– VBScript, Shell Script ve PHP dillerinden en az ikisini bilmek ve bunu belgelendirmek.

– MS Windows Server 2008, 2012 2016 işletim sistemlerinin kurulum, yapılandırma, güncelleme, yönetimi konusunda ve ortaya çıkabilecek problemlerin tespiti ve çözümleri konusunda bilgi sahibi olmak, Microsoft Active Directory altyapısının kurulum, yapılandırma, güncelleme, yönetimi konusunda ve ortaya çıkabilecek problemlerin tespiti ve çözümleri konusunda bilgi sahibi olmak,

– Temel ağ (Network) ve güvenlik bilgisine sahip olmak,

– Veri depolama, SAN, NAS cihazları konusunda bilgi sahibi olmak,

– Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (D)düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir.

Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler 

1) KPSS (B) grubu Önlisans KPSSP93, Lisans KPSSP3 sınav sonuç belgesi
2) Dil yeterlilik belgesi (İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde)
3) İş Başvuru Formu (Üniversitemiz internet sayfasından temin edilecektir.
https://personel.sivas.edu.tr/formlar )
4) Diploma Örneği (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)
5) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
6) Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için)
7) Tecrübe belgesi (istenen unvana ilişkin tecrübe belgesi ve SGK prim dökümü)
8) Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)
9) İstenilen programlama diline ilişkin belgeler.

Başvuru Yeri ve Şekli

Başvurular ilan yayımlandığı tarih itibariyle 15 gün içerisinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü, Personel Daire Başkanlığı Yenişehir Mahallesi, Kardeşler Caddesi No:7/1 Merkez/SİVAS adresine yapılacaktır.

İlanla ilgili detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu