1. Ana Sayfa
  2. Sözleşmeli Personel Alımı

Ticaret Bakanlığı 2500 Personel Alımı Duyurusu Geldi!


Ticaret Bakanlığı 2500 Personel Alımı Duyurusu Geldi!
Ticaret Bakanlığı 2500 Personel Alımı Duyurusu Geldi!

Ticaret Bakanlığı 2500 Personel Alımı

Ticaret Bakanlığı 2500 personel alımı yapacağını duyurdu. Beklenen memur alımı duyurusu geldi. Ticaret Bakanlığı 2500 kamu personeli alımı başvuru şartları neler? Ticaret Bakanlığı 2.500 sözleşmeli personel alımı ilanı hakkında bütün detaylar O İş Bu İş’te. İşte Ticaret Bakanlığı 2500 memur alımı detayları.

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Kadro Dağılımı

Ticaret Bakanlığı lisans mezunu 200 Sözleşmeli Muayene Memuru, lisans mezunu 50 Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru, lisans mezunu 1.250 Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru ve ön lisans mezunu 1.000 Sözleşmeli Büro Personeli alımı gerçekleştirecektir.

KPSS Şartı

Adayların Muayene Memuru, Gümrük Muhafaza Memuru, Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru kadrolarına başvurabilmeleri için ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS P3 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan alması gerekmektedir.

ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS P93 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan alan adaylar ise Büro Personeli alımına başvuru yapabileceklerdir.

Muayene Memuru Alımı Şartları

  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olma şartı bulunuyor. (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),
  • En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden mezun olma şartı vardır.
Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Şartları

  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz yaşını doldurmamış olma, (01.01.1992 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)
  • En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olma şartı bulunuyor.
  • Erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak

Büro Personeli Alımı Şartları

  • En az iki yıllık eğitim veren ve yüksekokulların büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, insan kaynakları yönetimi, adalet, dış ticaret, maliye, işletme yönetimi, muhasebe ve vergi uygulamaları, lojistik, bankacılık ve sigortacılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, bilgi yönetimi, bilgisayar programcılığı ile bilgi teknolojileri ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk/eşdeğer sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik/eşdeğerlik belgelerini jpeg formatında tarayarak başvuru sistemine eklemeleri gerekmektedir.)
Başvuru Tarihleri

Başvurular dijital ortamda 21.11.2022-30.11.2022 tarihleri arasında son başvuru tarihi itibarıyla saat 17:00’a kadar alınacaktır. Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Ticaret Bakanlığı 2500 Personel Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap