featured

2024 Lise Mezunlarına Büyük Fırsat: 7 Bin Subay, Astsubay ve Polis Alımı İçin Tarihler Duyuruldu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖSYM Başkanlığı, lise mezunu gençlerin heyecanla beklediği haberi verdi: 2024 yılı içerisinde yapılacak olan subay, astsubay ve polis alım sınavlarının tarihleri belli oldu.

Lise Mezunu Subay ve Astsubay Adaylarına Özel Sınav

Lise düzeyindeki öğrenciler için Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tarafından düzenlenecek sınavla 2024 yılında subay ve astsubay öğrenci alımı gerçekleşecek. Başvuru süreci 3 ile 30 Ocak 2024 tarihleri arasında olacak. Adaylar, sınav için 3 Mart 2024’te ter dökecek ve başarı gösterdikleri takdirde tercih işlemlerine geçecekler.

Polislik Hayali Kuran Lise Mezunlarına Yol Gözüktü

Polis alımları ise Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında yapılacak. 2024 YKS Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) girecek olan adaylar, polis alımları için gerekli puanı hedefleyecekler. YKS TYT başvuruları 1 ile 26 Şubat 2024 tarihleri arasında kabul edilecek ve sınav 8 Haziran’da yapılacak. Barajı geçenler, Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) için müracaat hakkı kazanacaklar.

Komiser Yardımcılığı İçin de Fırsat Kapıda

Ayrıca, lise mezunları arasından polis fakültelerine, komiser yardımcılığı pozisyonu için eğitim alacak öğrenci alımlarının da yapılması planlanıyor. Bu yöndeki alımlarla 3.000 ile 3.500 arasında yeni polis memuru adayının güvenlik kuvvetlerimize katılması öngörülüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!